2015 Schedule

Session 1 Champions Floor – Friday, February 27, 2015
Open Warm-up  12:00 p.m.  Awards 3:45 p.m.
Level 8

Auburn, Byers, GymJam,Gold Coast, Novato Gymnastics, Oregon Olympic, Victory, Flight School, Gold Medal, JAG, OVG, Platinum.

Session 1 -Hearts Floor – Friday, February 27, 2015
Open Warm-up  12:00 p.m.  Awards 3:45 p.m.
Level 8

Club Champion, Diamond Elite, Eric Will Gymnastics, Gold Star, Gymnastics Zone, Liberty Gymnastics, Monarchs, Multnomah, New Hope Gymnastics, Wildfire, Elite Lakewood YMCA, Olympus, Team OC, The Waves, TRC, Vernon Lee

Session 2 Champions Floor – Friday, February 27, 2015
Open Warm-up  4:15 p.m.  Awards 9 p.m.
Level 6/8

Coastal Gymnastics (6/8), Gold Medal, Desert Recreation, Elite, GymJam (6), Studio West (6/8), Clovis Academy (6/8),Matrix Gymnastics (6/8),Mission Valley YMCA (6/8),Storm (6/8),Vibe Gymnastics (6/8).

Session 2  Hearts Floor – Friday, February 27, 2015
Open Warm-up  4:15 p.m.  Awards 9 p.m.
Level 6

American, Club Champion, Gold Coast, IEGA, Lakewood YMCA, Liberty Gymnastics, Multnomah, Oregon Olympic, Platinum, TRC, VAFBJ, Auburn, Desert Recreation, Diamond Elite, Monarchs, Olympia USA, Olympus, Team X, Victory

Session 3 Champions Floor – Saturday, February 28, 2015
Open Warm-up  8:00 a.m.  Awards 11:15 a.m.
Level 7

Clovis Academy, Coastal Gymnastics, Diamond Elite, Gold Coast, JAG, Oregon Olympic, Team OC, Wildfire, Auburn, GymJam

Session 3 Hearts Floor  – Saturday, February 28, 2015
Open Warm-up  8:00 a.m.  Awards 11:15 a.m.
Level 7

Byers, Gold Medal, Club Champion, Elite, Gold Star, Olympus

Session 4 Champions Floor – Saturday, February 28, 2015
Open Warm-up  11:45 a.m.  Awards 3:00 p.m.
Level 5

Byers, Gold Coast, GymJam, Kips Corona, Matrix Gymnastics, Monarchs, Oregon Olympic, Platinum, Team X, VAFBJ, VIBE Gymnastics.

Session 4 Hearts Floor –  Saturday, February 28, 2015
Open Warm-up  11:45 a.m.  Awards 3:00 p.m.
Level 7

Gymnastics Zone, IEGA, Lakewood YMCA, Mission Valley YMCA, Multnomah, New Hope Gymnastics, Olympica USA, Pacific Coast, The Waves, American, Desert Recreation, Eric Will Gymnastics, Liberty Gymnastics, Oceanside, Platinum, Storm, Victory.

Session 5 Champions Floor – Saturday, February 28, 2015
Open Warm-up  3:15 p.m.  Awards 6:30 p.m.
Level 10
Byers, Club Champion, Coastal Gymnastics, Elite, Matrix Gymnastics, Olympica USA, Platinum, Team OC, Olympus, Wildfire.

Session 5  Hearts Floor –  Saturday, February 28, 2015
Open Warm-up  3:15 p.m.  Awards 6:30 p.m.
Level 9

American, Diamond Elite, Gold Coast, Gold Medal, GymJam, JAG, Multnomah, Pacific Coast, Storm, TRC, VIBE Gymnastics.

Session 6 Champions Floor – Saturday, February 28, 2015
Open Warm-up  6:45 p.m.  Awards 10:00 p.m.
Level 10
GymJam, Multnomah, Pacific Coast, TRC, VIBE Gymnastics, Victory, Auburn, Gold Medal.

Session 6  Hearts Floor –  Saturday, February 28, 2015
Open Warm- up  6:45 p.m.  Awards 10:00 p.m.
Level 9

Auburn, Byers, Clovis Academy, Coastal Gymnastics, Gold Star, Gymnastics Zone, Matrix Gymnastics, Mission Valley YMCA, Monarchs, Platinum, Club Champion, Elite, New Hope Gymnastics, Olympus, Oregon Olympic, Team OC, The Waves, Wildfire.

Session 7 Champions Floor – Sunday, March 1, 2015
Open Warm-up  8:00 a.m.  Awards 12:45 p.m.
Xcel Bronze
Coastal Gymnastics, Gold Coast, Gymnastics World, Kips Corona, Monarchs, Platinum, Team OC, VIBE Gymnastics, Matrix Gymnastics, New Hope Gymnastics, Studio West, The Waves.

Session 7  Hearts Floor –  Sunday, March 1, 2015
Open Warm- up  8:00 a.m.  Awards 12:45 p.m.
Level 4

Gold Coast, Kips Corona, Monarchs, Oregon Olympic, OVG, Platinum, Team X, VAFBJ, Auburn, GymJam, Matrix Gymnastics.

Session 8 Champions Floor – Sunday, March 1, 2015
Open Warm-up  1:00 p.m.  Awards 5:15 p.m.
Xcel Silver/Diamond
Coastal Gymnastics, Gymnastics World, Kips Corona, New Hope Gymnastics, Storm, Team OC, Elite, Gold Coast, Monarchs, Platinum, Studio West, The Waves, VIBE Gymnastics.

Session 8  Hearts Floor –  Sunday, March 1, 2015
Open Warm- up  1:00 p.m.  Awards 3:00  p.m.
Level 2

GymJam, Kips Corona, Matrix Gymnastics, Monarchs, Platinum, Tumblewee, VAFBJ

Session 9  Champions Floor –  Sunday, March 1, 2015
Open Warm- up  5:30 p.m.  Awards 9:45 p.m.
Xcel Gold, Platinum

Byers, Gold Coast, Gymnastics World, Gymnastics Zone, Kips Corona, Platinum, TRC, Monarchs, New Hope Gymnastics, OVG, Storm, Studio West, Team OC, TRC, VIBE Gymnastics, Wildfire.

Session 9 Hearts Floor – Sunday, March 1, 2015
Open Warm-up  3:15 p.m.  Awards 6:30 p.m.
Level 3
Gold Coast, Kips Corona, Monarchs, Oregon Olympic, OVG, Platinum, Team X , VAFBJ, GymJam, Matrix Gymnastics.